Individuální stélky

Vasyli

Zdravotní stélky

Zdravotní stélky VASYLI + PRIOR jsou navrženy pro obuv, která těsně obepíná chodidlo, jako jsou kopačky, sálovky nebo tretry. Stejně kompatibilní jsou ovšem i s dalšími typy úzké obuvi (společenská obuv).

Výše zmíněné specifické typy obuvi jsou často charakterizovány mělkou patou, těsným svrškem a tenkou podrážkou. Kombinace těchto konstrukčních prvků může způsobovat pohybové obtíže a bolesti.

Stélka Vasyli + Prior proto poskytuje citlivé zdvižení paty o 4 mm, čímž optimalizuje napětí lýtkových svalů, které jsou často přetěžovány právě užíváním minimalistické sportovní obuvi.

Nízkoprofilová stélka VASYLI + Prior s třístupňovou subtalární kontrolou  a čtyřmilimetrovým dropem tak poskytuje dostatečnou ortotickou podporu a zároveň významně nenavyšuje objem v botě.

 

 

Footwave

Dynamické ortopedické vložky

Společnost FOOTWAVE ™ vyrábí dynamické ortopedické vložky přes dvacet let. 

Až 86% lidí má problémy s nohama, jejichž následkem je nesprávné držení těla, bolesti a onemocnění kolen, kyčlí a páteře. Lidské chodidlo není předurčeno k pohybu na tvrdém, rovném povrchu nebo k používání obuvi s plochým netvarovaným reliéfem vnitřní stélky.

Speciálně navržená struktura a tvary stélek FootWave ™ obnovují přirozené anatomické zakřivení klenby a správnou dráhu nohy při pohybu. Poskytují podporu a kontrolu chodidel během celého cyklu chůze. Působí jako účinná profylaxe problémů s nohama a významně zvyšují komfort každodenního pohybu. Dynamické ortopedické vložky FootWave ™ jsou založeny na více než 35 letech zkušeností předních lékařů a specialistů. Jejich účinnost v boji proti bolesti a onemocněním dolních končetin byla potvrzena testy v laboratořích biomechaniky chůze.

 

 

Vionic

Módní zdravotní obuv a zdravotní stélky

Americká Společnost VIONIC - založená v roce 1979, je výrobcem celosvětově úspěšné módní zdravotní obuvi a zdravotních stélek. Do holdingu VIONIC patří i dceřiná společnost VASYLI Medical. Na vývoji jejich produktů se podílejí špičkoví američtí a australští experti z oblasti podiatrie, ortopedie a fyzioterapie. Výrobky vynikají nejen výjimečnými technologiemi s pozitivními zdravotními účinky, ale i použitými prémiovými materiály.

Sériové zdravotní stélky VIONIC ORTHOTICS s technologií FMT poskytují efektivní triplanární kontrolu pohybu v obuvi, která v sobě nenese dostatečnou ortotickou podporu. FMT - Foot Motion Technology - se vyznačuje protetickými prvky jako je hluboká patní miska a podpora podélné klenby, které pomáhají stabilizovat, podporovat a rovnat chodidla zpět do jejich přirozené polohy při nošení.

 

 

FORMTHOTICS

Individuálně formované stélky

 

FORMTHOTICS jsou revolučním typem individuálně formovaných stélek, které jsou kvalitní i velmi pohodlné. Jejich obrovskou předností je ultralehký materiál, který umožňuje tvarovat Formthotics po zahřátí přesně podle chodidla i podle obuvi klienta. Výsledkem jsou pak individuální vložky, které aktivně vedou nohy k přirozenému a bezbolestnému pohybu.

Stélky Formthotics jsou tepelně tvarované. Po zahřátí a vytvoření tvarového otisku jsou dokonale přizpůsobeny Vaší noze i obuvi pro níž jsou určeny. Stélky Formthotics mohou být tepelně tvarovány vícekrát a jsou schopny přizpůsobit svůj tvar i po několikanásobném ohřívání. Díky tomu si zachovají svou funkci i při postupném vývoji chodidla. Formthotics jsou tvarovatelné za relativně nízkých teplot. Snadné a účinné tvarování je dáno, mimo jiné, technologií výroby. Prvotní tvar Formthotics z výroby je dán 3D frézováním a nikoliv lisováním. Jiné druhy pěnových stélek, které jsou v rámci výroby tvarovány stlačením – typicky z materiálu EVA (Ethylene Vinyl Acetate) – nemohou být následně dostatečně efektivně dotvarovány nebo dokonce opakovaně přetvarovávány.

 

 

Stélky Superfeet

Superfeet Logo

 

Při oploštění klenby dochází k prodloužení a rozšíření nohy, takže tlakem a třením o svršek obuvi vznikají v rizikových oblastech puchýře, kuří oka, otlaky, otoky kotníků a černání nehtů.

Použitím vložek SUPERFEET se výrazně omezuje vznik rizikových oblastí.

 

superfeet1

 

VADNÉ DRŽENÍ TĚLA BEZ PEVNÉ OPORY NOHY

- BOLESTI NOHOU

- PROBLÉMY KOLEN

- PROBLÉMY KYČELNÍCH KLOUBŮ

- BOLESTI PÁTEŘE A ZAD

- BOLESTI RAMEN

- BOLESTI HLAVY A KRKU

Bez pevné podpory se noha prodlužuje a rozšiřuje.

 

superfeet2

 

NAPŘÍPENÉ DRŽENÍ TĚLA PŘI PEVNÉ OPOŘE

- MENŠÍ ZÁTĚŽ NA NOHY

- MENŠÍ ZÁTĚŽ NA TĚLO

- MENŠÍ SVALOVÁ ÚNAVA

- MENŠÍ NÁCHYLNOST KE ZRANĚNÍ

- PREVENCE PŘED BOLESTMI A NEMOCEMI

- REHABILITACE ZDRAVÍ

Vložky SUPERFEET omezují prodlužování a rozšiřování nohy.

 

 

 DALŠÍ ZDRAVOTNÍ PŘÍNOS VLOŽEK SUPERFEETsuperfeet vlozky

- všeobecné zlepšení stavu pohybového aparátu

- přímá chůze

- rozložení tlaku na chodidlo

- omezení tvorby křečových žil

- lepší prokrvení nohou

- zamezení přetížení Achillovy šlachy

 

Použití vložek SUPERFEET  má zásadní význam u zlomenin dolních končetin během další terapie po sejmutí fixace.

Uvedené pozitivní účinky platí i pro diabetickou nohu.

 

1   2   3   4
 Kladívkové prsty   Valgózní palec    Zarůstání nehtů    Meziprstní neurom 
5   6   7   8
Černání nehtů    Drážnění plantární fascie   Haglundova deformita    Patní ostruha